BL_zirzenjanka_osztondijak_01

Zirzen Janka ösztöndíjak a pedagógusi pálya iránt elhivatott hallgatóknak

Átadták a Zirzen Janka ösztöndíjakat a Szegedi Tudományegyetemen pedagógusi pályára készülő hallgatóknak. Az okleveleket Prof. Dr. Gellén Klárától, az SZTE oktatási rektorhelyettesétől és a karok képviselőitől vehették át a pályázók. A díjazottak havi százezer forint ösztöndíjban részesülnek a 2024-es tavaszi félévben.

Idén második alkalommal vehették át a Szegedi Tudományegyetem hallgatói a Zirzen Janka ösztöndíjakat a Rektori Hivatal dísztermében március 26-án. Prof. Dr. Badó Attila, az SZTE Junior Akadémia elnöke köszöntötte a díjazottakat, akiket az egyetem legmotiváltabb hallgatói közé sorolt. Pedagógus pályára készülő hallgatókkal beszélgetve győződött meg arról, hogy a szakma iránti elkötelezettség határozta meg alapvetően pályaválasztásukat.

BL_zirzenjanka_osztondijak_03

Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes köszöntötte a díjátadó ünnepség résztvevőit. Fotó: Borbola Lilla

Összesen ötven hallgató vehette át a Zirzen Janka ösztöndíjat az SZTE négy karáról. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karról huszonnégyen (nyolc tanító, nyolc óvodapedagógus és nyolc gyógypedagógia szakos), a Természettudományi és Informatikai Karról tizenhárman, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karról tizenegyen, a Bartók Béla Művészeti Karról ketten kapták meg oklevelüket. A díjazottak havi százezer forint ösztöndíjban részesülnek a 2024-es tavaszi félévben.

Az ösztöndíjpályázatok elbírálásakor ezúttal csak a tanulmányi eredményt vették figyelembe, így kellően objektív eredmény született – számolt be Prof. Dr. Badó Attila. Felmenő rendszerben a jövőben minden félévben lehet majd pályázni erre az ösztöndíjra, és akkor már a kutatómunkát is figyelembe fogják venni a tanulmányi eredmények mellett.

BL_zirzenjanka_osztondijak02

Összesen 50 hallgató vehette át a Zirzen Janka ösztöndíj elnyeréséről szóló oklevelet. Fotó: Borbola Lilla

– Amikor tavaly megalapítottuk a Zirzen Janka ösztöndíjat, akkor kifejezetten az a cél vezérelt minket, hogy támogassuk azokat a hallgatókat, akik elhivatottak, akik gyerekekkel szeretnének foglalkozni – mondta el Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes. Hangsúlyozta, hogy ez nem csak induló ösztöndíj, hanem a tanulmányaik végéig minden félévben megpályázhatják a tanári pályára készülő fiatalok. Prof. Dr. Gellén Klára azokra a kompetenciafejlesztő modulokra is felhívta a figyelmet, amelyekkel a képzésen felül támogatják a hallgatókat. Az SZTE célja, hogy vonzóbbá tegye a pedagógusképzési területet annak érdekében, hogy a jövőben minél többen válasszák a pedagógusi hivatást.

Az ösztöndíjat Zirzen Jankáról, az 1869-ben létrejött Magyar Királyi Tanítónő Képezde igazgatójáról nevezték el.

Vida-Szűcs Imre
Fotó: Borbola Lilla

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Balog_AnnaBalog Anna – BTK, magyar

Abban biztos voltam, hogy magyar szakra szeretnék jelentkezni, de sokáig nem tudtam, melyik egyetemre. Eredetileg úgy terveztem, hogy elmegyek az SZTE és az ELTE nyílt napjára. Végül az ELTE-jére el sem mentem, mert mire hazaértem Szegedről, már döntöttem. Annyira megtetszett a környezet, a hangulat, az emberek, hogy rögtön tudtam: nekem ott a helyem. Azóta sem bántam meg ezt a döntésemet.


Tolnai_SaraTolnai Sára - JGYPK, gyógypedagógia

A gyerekek mindig is meghatározták az életem. Édesanyám óvónő, mindig csodálattal figyeltem az ő munkáját, viszont nem akartam ugyanazt az utat bejárni. Úgy gondoltam, hogy olyan pályát szeretnék választani, amiben több kihívás van, ezért választottam a gyógypedagógiát. Tanultam Budapesten is, de nem lehet összehasonlítani a kettőt. Szerintem Szeged jóval diákközpontúbb. Véleményem szerint a Szegedi Tudományegyetem megkönnyíti diákjai életét a sokféle ösztöndíj-lehetőséggel, az ingyenes tömegközlekedéssel, és ráadásul a sikeres nyelvvizsgának az árát visszatéríti. Azt hiszem, az egyetemen eltöltött esztendők lesznek életem legszebb évei.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.